Jaké provedení náhradních lamp lze pořídit? Prozradíme vám to!

nadsk lampa bez modulu Jaké provedení náhradních lamp lze pořídit? Prozradíme vám to!Pořízení domácího projektoru představuje krok správným směrem. Proč zbytečně utrácet za předražené lístky do kin, když vlastní kino můžete mít u sebe doma? Koupě projektoru sice nepatří mezi cenově zanedbatelné položky, nicméně jeho životnost, stejně jako množství zážitků a benefitů, jež vám jeho používání přinese, tento náklad efektivně kompenzují. Součástí každého projektoru je také jeho lampa. Svítivost moderních lamp se zpravidla pohybuje v rozmezí od 3000 – 6000 provozních hodin. Pokud po čase zpozorujete horší kvalitu obrazu nebo menší svítivost, pak se vrhněte na generální očistu lampy i samotného těla projektoru. V případě, že toto řešení nepřispěje ke zlepšení kvality obrazu, bude s největší pravděpodobností nutné sáhnout po náhradní lampě. Jaké možnosti v této oblasti máte? Prozradíme vám to na následujících řádcích.

Originální lampový modul

Vysoká cena, originální produkt a maximální spolehlivost. Originální lampový modul zpravidla vymění každý – i méně zručný kutil. Jeho cena je ovšem značně vysoká.

Originální lampa bez modulu

Maximální spolehlivost a nižší cena, než u originálního lampového modulu je doménou tohoto produktu. V tomto případě se ovšem připravte na to, že výměna výbojky vám zabere více času, protože bývá náročnější. V případě neodborné manipulace s lampou může navíc dojít ke snížení její životnosti.

Neoriginální lampa s modulem

Výborný poměr ceny a kvality. I tak lze ve zkratce charakterizovat neoriginální lampu s modulem. Další výhodou tohoto produktu je také skutečnost, že samotná výměna lampy je také velmi snadná a časově nenáročná.

Neoriginální lampa bez modulu

V tomto případě si pořídíte holou výbojku kompatibilní s typem projektoru, jež vlastníte. Cenově se jedná o to nejvýhodnější řešení. Narazit zde ovšem můžete na menší spolehlivost a komplikace při výměně.

Originální lampa v neoriginálním modulu

Tato varianta se kvalitou nápadně podobá originálu. Jelikož se jedná o samotnou výbojku, jež je doplněna o modul, výměnu zvládne takřka každý. I zde je velkou předností cenová dostupnost lampy.

Diamond lampa do projektoru

Poslední typ lampy se vyznačuje maximální spolehlivostí, snadnou výměnou a nižší cenou ve srovnání s originální lampou, jež je doplněná o modul.

Pokud potřebujete více informací o této problematice, neváhejte nás kontaktovat
nebo navštivte
náš oficiální e-shop.