Neoriginální lampy do projektoru – proč byste měli uvažovat o jejich pořízení?

Koupili jste si moderní projektor, který váš obývací pokoj, pracovnu nebo halu pro hosty proměnil v domácí kino či nefalšované hráčské doupě? Užíváte si nadčasových audio a vizuálních zážitků a na svého nového společníka jednoduše nedáte dopustit? Pak nám jistě dáte za pravdu, že pořízení domácího projektoru představovalo investici, které rozhodně nelitujete. Dříve či později ovšem přijde den, kdy bude nutno vyměnit starou lampu projektoru za novou. Každého z nás v této situaci určitě napadne, zda zvolit originální lampu nebo její neoriginální variantu. Pojďme se podívat, jaké výhody a nevýhody představují neoriginální lampy do projektoru a proč byste měli uvažovat o jejich pořízení.

Neoriginální není synonymem pro nekvalitní

I přesto, že v nás může přívlastek „neoriginální“ vyvolávat dojem nekvalitní lampy, opak je pravdou. Neoriginální lampy do projektoru ve své podstatě představují alternativní výrobce kompatibilních lamp, jejichž výrobky jsou chráněny světovými patenty. Spolu s neoriginální lampou obdržíte vysoce kvalitní výrobek, jehož záruka činí 5 až 6 dlouhých měsíců.  V tomto případě se jedná o ideální variantu pro ty, kdo chtějí ušetřit, ale zároveň nehodlají slevit z vysoké kvality. Mezi další výhody neoriginálních lamp patří finanční úspora ve výši 30 % i snadná montáž, jež je zajištěna přehledným montážním návodem.

Nepleťte si neoriginální lampy s padělky

Na tomto místě je naší povinností upozornit vás na nekvalitní padělky, jež nemají s originálními ani neoriginálními lampami zhola nic společného. Jak takové padělky poznáte? Varovným signálem bývá nápadně nízká cena a neexistence jakékoli záruky. Těmto padělkům se vyhněte velkým obloukem. Jejich pořízení by totiž mohlo stát za nevratným poškozením celého projektoru.